A programot fájlok másolására, rendszerezésre és archiválásra használjuk. PDF formátumú dokumentumokat is tud a Total Commander kezelni. Ezekhez a fájlokhoz kényelmes, beépített megoldások is konfigurálhatóak. A PDF dokumentumainkat is meg tudjuk a szoftverrel jeleníteni.
Remek, Magyar nyelven is használható fájlkezelő a Total Commander amely beépített FTP kliensével és szövegszerkesztőjével a távoli szerverek kezelését és a gyors dokumentum módosítást is egyszerűvé teszi. A program segítségével könnyedén kezelhetünk különféle archív mappákat, például ZIP vagy RAR fájlokat. Valamint nagyobb állományokat is feldarabolhatunk kisebb részekre. Majd szükség esetén újra egyesíthetjük őket.
Amikor egy PDF dokumentumra kattintunk a Total Commander egyik paneljében, vagy rányomunk az Enter billentyűre, a program alapesetben a Windows társított funkciójával nyitja meg. Ilyenkor a rendszerhez társított alapértelmezett PDF-olvasó program, legyen az a jól ismert Adobe Acrobat, a gyors SumatraPDF eszközével is meg tudjuk nyitni egy külön ablakban.
A szoftver beépített fájlnézegető, az úgynevezett Lister funkciója az F3 billentyűvel is meg tudja azt nyitni. A program funkcionalitása külső beépülő modulokkal, pluginekkel szinte végtelenül bővíthető.
Ha telepítjük például az sLister vagy az uLister nevű ingyenes kiegészítőt, a program képessé válik arra, hogy a PDF dokumentumokat közvetlenül a saját felületén szinte azonnal renderelje és megjelenítse. Ehhez elegendő a kiválasztott fájlon az F3 billentyűparancsot futtatni és a dokumentum máris olvasható formában jelenik meg.
A felső menüsorban a Fájl menüpont alatt található társítások funkciót kiválasztva saját szabályokat hozhatunk létre, amelyek kizárólag a szoftvernél lesznek érvényesek. Itt megadhatjuk, hogy a PDF kiterjesztésű fájlokra kattintva a program közvetlenül egy általunk választott, akár hordozható verziójú PDF-olvasót indítson el. Ez a beállítás teljesen független a Windows globális beállításaitól. Így ha a rendszerünkben egyébként egy böngésző van beállítva PDF-olvasónak, a szoftverből indítva mindig a megszokott szoftverünk fog megnyílni. Beszerzési hely…
Ha új verzióról van tudomásod, vagy észrevételed van az oldallal kapcsolatban használd a lap tetején található kapcsolat menüpontot.
