A szoftver használata során a fájlok letöltése mellett saját tartalmakat is meg tudunk osztani a BitTorrent hálózaton keresztül. A FrostWire eszközével nagy méretű állományokat küldhetünk el másoknak. A szoftver kezelőfelülete szerencsére úgy lett kialakítva, hogy a saját torrentfájlok létrehozásának lépéseihez is biztosítsa a zökkenőmentes műveleteket.
A program, a FrostWire felső menüsorában található fájlkezelő szolgáltatásokat kell igénybe venni, ahol a Torrent létrehozása lehetőségre nyílik meg a szükséges. A legfontosabb a forrásfájl vagy a teljes mappa kiválasztása, amelyet meg szeretnénk osztani. Érdemes figyelembe venni, hogy a torrent alapú megosztás akkor a leghatékonyabb, ha a fájlok jól rendszerezettek, ha több elemet küldenénk egyszerre. Célszerű azokat egyetlen közös mappába rendezni a feltöltés előtt.
Miután kijelöltük a megosztani kívánt tartalmat, meg kell adnunk a tracker szerverek címeit, amelyek a kapcsolatot koordinálják a letöltők és a feltöltők között. A FrostWire alapértelmezett beállításai tartalmaznak megbízható publikus trackereket. De igény szerint sajátokat is hozzáadhatunk a sikeresebb megosztás érdekében. A folyamat során beállítható a privát torrent opció is. Amely megakadályozza, hogy a fájl nyilvános keresőkben megjelenjen. Így csak azok férhetnek hozzá, akik közvetlenül megkapják tőlünk a linket vagy fájlt.
A paraméterek véglegesítése után a szoftver létrehozza a kisméretű .torrent kiterjesztésű fájlt, amelyet elmenthetünk a számítógépünkre. A szoftver automatikusan elindítja a tartalom seedelését, vagyis a feltöltést. Ez a szakasz fontos amíg legalább egy teljes példány nem érhető el a hálózaton, addig mások nem tudják befejezni a letöltést. A létrehozott fájlt ezután elküldhetjük az ismerőseinknek e-mailben, vagy megoszthatjuk a hozzá tartozó Magnet linket, amely még egyszerűbbé teszi a hozzáférést a FrostWire letöltőkliensek számára. Ezen a felületen érhető el.
Ha új verzióról van tudomásod, vagy észrevételed van az oldallal kapcsolatban használd a lap tetején található kapcsolat menüpontot.





